Travian 2 Oyunu Oyna

En başarılı strateji oyunlarından biri olan TRAVIAN’da, bir çok köy kurabilir, büyük savaşlara katılabilir, büyük bir birliğin parçası olarak diğer oyunculara meydan okuyabilirsiniz.

Oyun başlangıcında sahip olduğunuz tek şey köyünüzdeki merkez binadır.

Köyünüzü en güçlü ve en başarılı yerlerden biri haline getirmelisiniz.

TRAVIAN’da odun, tuğla, demir ve tahıl olmak üzere dört çeşit hammadde bulunmaktadır. Köyünüz ile ilgilenmeden önce, bir kaç hammadde alanını geliştirmeniz gerekiyor.

Hammadde üretiminizi arttırdıktan sonra, köyünüzle ilgilenebilirsiniz. Hammadde deposu ve tahıl ambarı ile daha fazla depo alanına sahip olabilirsiniz. Sığınaklar hammaddelerinizi saldırılara karşı korur.

Yakın çevrenizdeki köyler son derece önemli. Harita üzerinden yakınlarınızda bulunan köyleri inceleyebilirsiniz.

Köy merkezi: Büyük bir imparatorluğa dönüşmeden köyünüz sıradan bir şekilde görünecek.

Köy planı: Odun, tuğla, demir ve tahıl hem köy halkınızın geçimini sağlayabilmesi, hem inşaat malzemesi hem de savunma için gereklidir. Böylece bütün bir ordu için gerekli olan her şeye sahip olabilirsiniz.

Kahraman: Kahramanınızı maceralara gönderebilirsiniz. Kahramanınızı bir çok zorluklar bekliyor. Elbette bunun karşılığı olarak, geri dönüşünde köyünüze yeni şeyler getirecek.

Bina bilgileri: Köyünüzde bir çok bina kurmanız gerekiyor. Hangi binayı ilk olarak kuracağınızı iyi düşünün.

Çevrenizdeki yerler: Çevrenizi inceleyin. Böylece hem dişinize uygun düşman, hem de yeni dostlar bulabilirsiniz. Terkedilmiş vadileri de incelemeyi unutmamalısınız. Bu vadiler köyünüzün hammadde ihtiyacını karşılamak için çok önemli. Tabi yabani hayvanlara dikkat etmek şartıyla!

Savaş Raporu: Köyünüzü savunmak veya yeni savaşlar açmak için tüm ordunuzu toplayın. Böylece yeni hammaddeler de kazanabilirsin.

Madalya sistemi: Her hafta en iyi on birlik ve oyuncu ilan edilmekte ve madalya kazanmaktadır.

Ödev Sistemi: İmparatorluğunuzun ilk saatlerinde, size yardımcı olması için ödevler ve yardımcı olacak bir eğitmen gönderiyoruz.Eğitmen sayesinde köyünüzü hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

IRKLAR

Romalılar

Romalı ırkı Traviana yeni başlayanlar için en kolay olanıdır. Romalılar sosyal ve teknolojik gelişimleri sebebi ile Travianın elit askerlerine sahiptir. Nispeten hem saldırı hem de savunmada iyidirler. Bu çok yönlülüğü kazanmak uzun ve pahalı bir eğitimle kazanılabilir.

Onların piyadeleri efsanedir ama diğer ırklardan daha düşük düzeydedir.

Romalılar yeni başlayanlar, oynamak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyenler için idealdir.

Özellikleri:
Üretim alanı ve bina inşaat alanı aynı anda yükseltme.
Sur sayesinde yüksek savunma bonusu.
Satıcılar 500 hammadde taşıyabilir (hız: 16 sektör/saat).
Son dereec güçlü piyade ve vasat atlı.
Eğitim süreci uzun ve pahalıdır.

Galyalılar

Galyalılar barışı seven bir ırktır. Savunma taktikleri konusunda iyi eğitilmiş olsalar da diğer ırklara göre yetersizdirler. Galyalılar süvari doğarlar, efsane atlıları hızlı hareket ederek düşmanlarına sürpriz yaparlar.

Bu ırk kolay savunma yapar ama saldırıda da nispeten iyidir. Stratejinize bağlı olarak çok amaçlı (saldırı veya savunma doktrini, yalnız kurt ya da acil durumda yardımcı, piyade veya süvari tabanlı, göçmen veya reis) strateji imkanı sunar. Bu yüzden tecrübeli bir oyuncu için iyi değildir, yeni başlayanlar için iyi seçimdir.

Başlangıçta oyuncu için, saldırganlardan korunmak ve hammadde kaybını önlemek çok kolaydır.

Özellikleri:
Hız bonusu: Oyundaki en hızlı birimler.
Çit sayesinde orta derece savunma bonusu..
Satıcılar 750 hammadde taşıyabilir. (hız: 24 sektör/saat).
İki kat büyüklüğünde sığınak.
Pahalı kuşatma silahları.
Ucuz göçmenler.

Cermenler

Cermenler ırkların en saldırgan olanıdır. Toyton savaşçıları öfkeleri sebebi ile heryerde korku saçarlar. Ölüm korkusu olmadan yağma yaparlar.

Çünkü, cermenler disiplin eksikliği ve düzensizliği sebebi ile Galya ev Roma askerine göre daha zayıftırlar. Saldırgan ve tecrübeli oyuncular için mükemmel bir seçimdir.

Özellikleri:
Toprak siper kolay yıkılmaz ama çok az savunma sunar
Satıcılar 1000 hammadde taşır.(hız: 12 sektör/saat).
Ucuz, en hızlı üretilen ve iyi taşıma kapasitesine sahip asker üretimi.
Zayıf savunma

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.