Sonbaharın Gelişi Sizi Yormasın!

Sonbaharın Gelişi Sizi Yormasın
Sonbaharın Gelişi Sizi Yormasın

Uzun ve sıcak yaz aylarından sonra, rüzgar ve yağmurun gelmesi hepimizi rahatlatıyor. Ancak ani hava değişiklikleri hastalıklara da yol açmakta.

Narin vücutları ile özellikle hızla değişen havaya adapte olamayan bebek ve çocukları pek çok hastalık beklemekte. Sonbahar ayları ile artışı görülen grip, nezle, zatürree, bronşit gibi enfeksiyonlardan, bağışıklık sistemi henüz tam gelişmemiş çocuklarımızı korumak önceliğimiz olmalı. Yetişkinlerde bile ağır seyredebilen bu hastalıklar, çocuklar için tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor.

Hastalıklara bağlı olan yorgunlukların yanı sıra, hava değişiklikleri sürekli yorgun hissedilmesine, uyku haline ve isteksizliğe yol açabiliyor.

Oysa korunmanın yolları çok basit! Farklı mevsimlere uygun giysileri yanınızda taşımak, kat kat giyinmek, gün içinde bile değişebilecek havaya uymanın en kolay yolu. Üşümemek ve terlememek, hasta olmamanın ilk kuralı.

Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek, vücut direncini hastalıklara karşı yüksek tutmak ve dengeli beslenerek vücudun performansını üst seviyede tutmak, hastalıkların kapınızı çalmaması için sağlıklı bir çözüm sunuyor.

Düzenli spor yapmak da aynı şekilde hem fiziken hem de ruhen sizleri destekliyor.

Size sadece sonbaharın keyfini çıkartmak kalıyor!

http://www.berfe.net/Amway

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.