Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?
Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Genel olarak insanlar internetten para kazanmak için online pazarlama dünyasına ilk adım attıklarında online ticaretin şekli ve yönetimi hakkında pek bilgi sahibi değillerdir. Destek yoktur, temel yoktur ve internetten pazarlama hakkında bir bilgi sahibi değillerdir. Ancak buna karşın online pazarlama dünyasına ilk adım atanlar ortak noktası büyük gelirler elde etmek için online pazarlamanın en iyi yollardan biri olduğunu bilmesidir. Günümüzde hemen hemen her şirket internetin dev bir pazar ağı olduğunun farkında ve büyüyen online pazarlama alanına her yıl milyonlarca lira yatırılmaktadır.

Piyasalardaki durgunluk online pazarlama sahasına pek fazla etkilememektedir. Olası piyasa durgunlukları online ticarete çok etki etmediği için fiyatlarda çok fazla değişim meydana gelmemektedir; pek çok sebeple insanlara daha uygun fiyata hizmet sağlanmasına olanak sağlayan online pazarlama sayesinde insanlar durgunlaşan piyasalarda dahi online alışverişlerine devam etmektedirler.Bir satış ortağı olarak online pazarlama sahasında bulunmanız size evinizin konforunda oturduğunuz yerden çalışma imkanı sağlamaktadır. Sabah erkenden kalkmak ve durağa gidip sizi işinize götürecek olan o vasıtayı beklemek zorunda değilsiniz. İşe geç kalma endişesini duymak, bekleyen işlerin yoğunluğunu düşünmek veya dışardaki bir işiniz için ve/veya arkadaşlarınızla biraz da olsa görüşebilmek için patronunuzdan nasıl izin alacağınızı düşünmek zorunda değilsiniz. Sadece kendi yaptıklarınızdan sorumlusunuzdur. İstediğiniz zaman çalışabilir, istediğiniz zaman işi bırakabilirsiniz.

Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?
Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Günümüzde on binlerce şirket online pazarlama dünyasında aktif bir rol oynamaktadır. Son yıllarda Türkiye ‘de de online pazarlama oldukça gelişmiş olmasına karşın her şirket her gün büyüyen bu pazarın biraz daha farkına vararak yatırımlarını büyütüyor. Hepiniz www.hepsiburada.com sitesini biliyorsunuzdur. 1998’den beri faaliyet gösteren hepsiburada.com Doğan Holding’e ait olup yalnızca internet üzerinden hizmet vermektedir. 8000 m2 alana kurulu olan hepsiburada.com yaklaşık 1100 tedarikçi firma ile çalışmaktadır ve bu sayı sürekli artmaktadır. 2001 yılında faaliyete başlayan GittiGidiyor.com ise 10 milyona yakın satış işlemi ile Türkiye’nin her bir yanında popüler bir alışveriş ortamı olarak online hayatına devam etmektedir. Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan eBay.com ise 2007 yılında GittiGidiyor.com’a ortak olarak Türkiye’deki online pazarlamanın büyüklüğünün farkına vararak sektörde yerini almak istediğini göstermiştir.

Dünyada ve Türkiye’de insanlar ürünlerini internette pazarlayacak satış ortakları aramaktadırlar. Ürünlerinden kazanacakları karları satış ortaklarına komisyon vererek paylaşmak isteyenler online pazarlama sahasında büyümenin ancak büyük bir ekibe sahip olmaktan geçtiklerini bilerek hergün kazançlarını paylaşacakları yeni kişiler aramaktadırlar. Bu işin en güzel yanı size sadece ürünlerini pazarlamanız için para ödüyorlar. Müşteri desteği, satış süreci gibi diğer tüm konuları yine kendileri üstlenerek işin sorumluluklarını size bırakmıyorlar. Yani size düşen sadece müşteriyi ürünler buluşturarak müşterilerin satın almalarını sağlamak sonrada komisyonunuzu almak.

Online pazarlama herkesin yapabileceği bir iş olmasına karşın başarılı olmak için elbetteki bir rehbere ihtiyacınız var. GooMass, hangi satış ağlarına veya satış ortaklığı programlarına nasıl katılacağınızı, neler yapmanız gerektiğini ve neler yapmamanız gerektiğini size tüm detaylarıyla anlatarak online satış ortaklığı alanında başarılı olmanızı sağlar. GooMass kitaplarında ve videolarındaki bilgiler olası tüm sorularınıza cevap olacaktır.

Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?
Online Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.