Maaşlı Çalışmak Güvenli Midir?

Maaşlı çalışmak güvenli midir?
Maaşlı çalışmak güvenli midir?

Söz konusu iş kurmak olunca herkes risklerinden bahseder durur. Yok efendim krizlermiş, kırılgan ekonomik durummuş, dünyada bir sürü şirket batmış… Heryerde duyduğumuz klişelerdir. Peki ne kadar doğru, hiç durup düşündünüz mü?

Ücretli çalışarak ne kadar birikim yaparsınız? Yada şöyle sorayım, maaşlı çalışanlar ne kadar zengindir?

Maaşlı çalışanların ortalama olarak ekside olduklarını hepimiz biliyoruz. Genel olarak kredi kartlarımızın borçları vs…

Maaşlı çalışanlar genelde kendi vizyonlarından vazgeçip, şirket vizyonuna değer katmakla meşguldürler. Yani zihnen de fakirleşirler. Bir müddet sonra gündüz sevmedikleri işlerine, bir sonra ki sayısal çekilişine kadar tahammül ederler, yada karşılarına çıkacak bir “fırsat”ı bekler dururlar. Sürekli yokluğa odaklı olan zihinleri durağanlaşır, hayata değer katamadıkları için kendilerini geliştirmekten, öğrenmekten, araştırmaktan vazgeçerler. Kısa bir süre sonra rutinleri oturur. Gündüz işe git akşam aptal kutusuna bak.

Hayat basit tekdüze ve monoton hale geldikçe, hayallerinden uzaklaşırlar. İçine girdikleri buhrandan özgürleşmek için psikiyatristlerin kapısında kuyruk olmak, rakı şişesinde balık olmak, dine yönelmek opsiyonlarından birileri arasında sıkışır kalırlar.

Kendilerine anlatılan yalanları sorgulayamayacak kadar durur zihinleri. Çünkü özel sektörde çalışmak güvenli iken, kendi vizyonlarını somut hale getirebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri kapıcılık deneyimleri, risklidir.

Dünyanın en büyük şirketlerinin çöktüğü ve muhtemelen çökmeye devam edeceği bir dönemde, özel sektörde çalışmak neden güvenli olarak tanımlanır? Üstelik ekside oldukları için, maaş alamadıkları ay gerçekten çok sıkıntı çekeceklerdir.

Kendi iş formatlarında daha fazla kazanacakları için, pasif gelir elde edebilecekleri menkul ve gayrimenkulleri sayesinde, geçiş döneminde bile temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek değeri biriktirme şansları vardır.

Sizce maaşlı çalışmak hala güvenli mi?

Bu yazının neyini beğendin?

Paylaşarak daha fazla insanın bilgilenmesine yardımcı olabilirsin.

http://www.ibrahimekremdal.com/maasli-calismak-guvenli-midir/

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.