Linkwise İş Ortaklığı Pazarlaması Nedir

Linkwise İş Ortaklığı Pazarlaması Nedir
Linkwise İş Ortaklığı Pazarlaması Nedir

İş Ortaklığı Pazarlaması Nedir?

İş Ortaklığı Pazarlaması en iyi bilinen Performans Pazarlaması kanalı olduğu gibi, performans pazarlamasının en saf halidir. İş Ortaklığı Pazarlaması terimi reklam verenve yayıncı arasındaki iş ilişkisini tanımlamaktadır. Yayıncı, reklam verenin web sayfasına trafik çeker ve yalnızca trafiği sağlayan ziyaretçilerin üzerinde anlaşmaya varılmış aksiyonu (genellikle bu aksiyon bir satış aksiyonudur) gerçekleştirmesi halinde ödeme alır. Bu yöntem ile yapılmış ödemeye Eylem Başına Maliyet (CPA) denmektedir ve iş ortaklığı pazarlamasını diğer pazarlama kanallarından ve tanıtım yöntemlerinden ayıran temel fark budur.

Kimler Yayıncı Olabilir?

Linkwise İş Ortaklığı Pazarlaması NedirReklam verenin web sitesine linkler (banner veya yazı linkleri) yardımıyla trafik sağlayabilecek bir web sitesine sahip her kişi veya şirket yayıncı olabilir. Bunlara ek olarak, yayıncı aynı zamanda reklam verenin web sitesine Google, Facebook veya başka arama motorları üzerinde oluşturduğu PPC kampanyaları üzerinden trafik sağlayan herhangi birisi de olabilir. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya web sitelerinin popülerlik kazanmasıyla reklam verenin sayfasına sosyal medya profil ve sayfaları vasıtasıyla trafik sağlayan yayıncılar oluşmasını sağlamıştır.

Yayıncılar reklam verenlerin sayfalarına yönlendirdikleri ziyaretçilerin üzerinde anlaşılmış aksiyonu (genellikle satış) gerçekleştirmeleri halinde, önceden belirlenmiş tutar veya komisyonu elde etmek için reklam verenlere trafik sağlar. İş ortaklığı modelinin sadeliği, fiyat karşılaştırma sitesinden, içerik sitesine, forumlardan, bloglara kadar her türlü site sahibinin yayıncı olabilmesinde yatar.

Kimler Reklam Veren Olabilir?

Linkwise İş Ortaklığı Pazarlaması NedirZiyaretçileri herhangi bir aksiyonda bulunabilecek herhangi bir web sitesine sahip her şirket reklam veren olabilir. Çoğunlukla, bu işlem reklam verenin e-ticaret web sitesi (e-mağaza) olması halinde, bir sipariş/satış anlamına gelir. Bunun haricinde, sipariş formu girişinden, katalog siparişi veya bülten üyeliği vs. gibi aksiyonlari da kapsamaktadır.

Linkwise İş Ortaklığı Programı Detayları İçin Buraya Tıklayın

Yorum yapın