İnternetten Para Kazanmanın Belli Başlı İpuçları

İnternetten Para Kazanmanın Belli Başlı İpuçları
İnternetten Para Kazanmanın Belli Başlı İpuçları

– İnternetten para kazanmak asla dışarıdan görüldüğü gibi basit bir iş değildir. Emek, deneme yanılma, analiz ve sabır ister. Kazandığınız parayı artırmak için elinizde azda olsa bir sermaye olmalı ve bu parayı domain-host-post atımı gibi işlere harcamanız gerekmektedir. Bir site açıp içine 2 yazı koyarak zengin olma hayalleri kurmamanızı öneriyorum.

– İnternetten para kazanmak denince aklınıza sadece site yapıp siteye reklam koymak gelmesin. Birilerine web sitesi de satabilirsiniz, coderlikte yapabilirsiniz, SEO danışmanlığı da yapabilirsiniz, birilerine bilgi satabilirsiniz ve bunun gibi yüzlerce iş ile internetten para kazanabilirsiniz. Kendinizi sadece reklam işleriyle kısıtlamayın.

– Banka hesabınızı internet bankacılığına açtırın. Çok lazım oluyor.

– Kullanacağınız reklam sisteminin işleyişini ve kurallarını incelemeden kullanmayın.

– Site hitiniz ne kadar çok olursa ve aynı oranda da site kaliteniz ne kadar iyi olursa reklam verenlerden o kadar fazla para kazanırsınız.

– Bir site açtığınızda ve yavaş yavaş 100-200 hite ulaştığınızda sitenize hemen reklam koymayın. Bir site açtığınızda ilk hedefiniz siteye reklam koymak değil sitenin hitini ve kalitesini artırıp daha çok ziyaretçi çekmek olmalı. İşte o zaman gerçekten büyük paralar kazanabilirsiniz. Bizim yaptığımız en büyük hata açtığımız siteye 3-5 ziyaretçi geldiği anda siteyi reklamlara boğmak. Ama reklamlarla uğraşmak yerine sitenin hitini artırmaya çalışsak biz reklam verenlere başvurmak zorunda kalmayız. Reklam veren kendi gelip noolur benim reklamımı yayınla diye teklif verir.

– Asla kendinizi reklam verenlere ezdirmeyin. Ülkemizdeki reklam verenlerin çoğu hatta hepside denilebilir tek amaçları kendilerine daha çok para kazandırmaktır. Yayıncıyı genelde düşünmezler. Zaten bu yüzdende ülkemizde internet reklamcılığı emekleme dönemine bile giremiyor. Ne iş olsa yaparım abi modundan çıkın ve sitenizin değerinin altındaki reklamları eğer mümkünse kullanmayın. Üstteki maddede de yazdığım gibi, siz kaliteli site yapın ve hitinizi artırmaya bakın. O zaman reklam verenler istediğiniz fiyattan reklam verirler hatta ısrar bile ederler..

– Sitenize reklam koyarak hemen 1-2 ayda büyük paralar kazanabilme hayali kurmayın. Ciddi rakamlar kazanmak için bazen yıllar süren reklam analizi, sistemi iyi bilme ve uygulama, sabırlı olma, sisteme düzenli zaman ayırma gibi unsurlar gerekir. Kısa zamanda çok kazanmak için hileye başvurursanız elinizdeki altın yumurtlayan tavuğu kesebilirsiniz. O kadar uğraşınız da boşa gider.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.