İnternetten Para Kazanma Yolları Seçenekler

İnternetten Para Kazanma Yolları Seçenekler
İnternetten Para Kazanma Yolları Seçenekler

Günlük birkaç saatinizi ayırarak internetten ek gelir elde etmek veya geçiminizi full time çalışarak internetten sağlamak ister miydiniz?

Bu yazımızda sizlere internetten para kazanma yollarından ve bazı iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Çağımız artık şüphesiz olarak internet çağı. Neredeyse her işimizi online olarak yapabildiğimiz, online alışverişin normal alışverişi geçtiği, yemeklerimizi dahi internet üzerinden söylediğimiz bir dünyada insanlar bireysel ve kurumsal olarak internetten para kazanmanın yollarını daha önce hiç aramadıkları kadar aramaktalar. Nedeni ise basit; internette maddi anlamda çok büyük bir potansiyel mevcut, bu potansiyeli doğru şekilde kullanabilen birçok kişi internetten büyük paralar kazanıyor, birçok kişinin ise hayallerini süslüyor.

İnternetten Para Kazanmak çok genel bir kavram, çünkü çok fazla yol ve yöntem mevcut. Ayrıca internetten para kazanma yolları bireysel girişimciler ve kurumsal şirketler olarak da ikiye ayrılabilir. Kurumsal şirketler genelde mallarını internet üzerinden e-ticaret yoluyla satarak para kazanırlar, bireyler için ise oldukça fazla seçenekler mevcut, yeter ki siz çalışmaya gönüllü olun.

İnternet üzerinden gelir elde etmek için bazı yollar:

1. Satış Ortaklığı İle Para Kazanın

Ben pek fazla sorumluluk almadan, etliye sütlüye k arışmadan para k azanayım istiyorsanız, satış ortak lığı tam size göre bir iştir. Online satış ortaklığı temel olarak, internet üzerinden satılan ürünlere aracılık ederek komisyon kazanma işidir. Yani internetten e-ticaret yapabilmek için illaki bir şirketinizin, ürünlerinizin, e-ticaret sitenizin olmasına gerek yoktur, satış ortaklığı programlarına k atılarak kazanç elde edebilirsiniz.

Katılabileceğiniz k azanç ortak lığı programları ise olduk ça fazla, tatilden, uçak biletine, elektronik- giyim alışverişi, sigorta ve hatta banka kredilerine kadar, aynı zamanda birçok tanındık web sitesi ve markalara satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığının avantajları:

– Ürünlerin satışına aracılık ederek komisyon kazanırsınız, alan kişiye karşı hiçbir vazifeniz (kargo, fatura vb.)
ve sorumluluğunuz (müşterinin ürünü beğenmemesi vb.) yoktur.
– Özellikle dijital ürünlere satış ortaklığı yaparak % 75’e varan komisyonlar kazanabilirsiniz.
– Herkes yapabilir, şirket, e-ticaret sitesi gibi yatırımlar istemez.
– Ne alıcıyı tanırsınız ne satıcıyı, siz sadece komisyonunuza bakarsınız.
– Doğru şekilde yaparsanız çok yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz.
– Amacı internetten en az 1.000- 5.000 TL arası kazanmak isteyenler bu yöntemi tercih etmelidir.

Satış ortaklığı sistemi hakkında daha fazla bilgiye Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Satış Ortaklığı doğru yapıldığında internetten para kazandırma potansiyeli en yük sek olan iştir. Ancak göründüğü kadar da kolay değildir, araştırmalar yapmalı ve bu işi doğru bir şekilde öğrenmelisiniz.

2. E-Ticaret Yaparak İnternetten Para Kazanın

E-ticaret deyince aklınıza bir anda büyük e-ticaret siteleri, büyük şirketler gelmesin. Onların işi farklı bir boyutta, sizde kendi çapınızda e-ticaret ile uğraşarak internetten güzel bir gelirin sahibi olabilirsiniz. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz;

a) Kendi Mal ve Ürünlerini Üretmek ve Online Olarak Satmak: Küçük bir işletmeyseniz veya elinizden ufak tefek ürünler yapmak geliyorsa bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Örneğin ufak tefek süs eşyaları, aksesuar ürünleri, hediyelik eşyalar yapabilen birçok insan var. Bu ürünleri online ortamda büyük kar oranlarıyla satarak gelir elde etmeniz hiç de zor değil.

b) Tedarik ve Satış Yöntemi: İnternet ortamında biraz araştırma yaptığınızda çeşitli ürün grupları için birçok tedarikçi bulmanız mümkün. Ufaktan başlayarak ve yine ufak bir sermaye ile tedarik ettiğiniz ürünleri yüksek kar marjıyla satabilir ve e-ticaret sayesinde para kazanabilirsiniz.

Burada akıllara e-ticaret sitesini nasıl kuracağım? Siteme müşterileri nasıl bulacağım gibi sorular gelebilir. Günümüz teknolojileri sayesinde basit bir e-ticaret sitesi sahibi olmak hiç de zor değil. Oscommerce, open cart gibi ücretsiz yazılımlarla e-ticaret sitenizi kolay bir şekilde kurabilir, Facebook, Google, forumlar gibi alanlardan ürünlerinizi tanıtarak sitenize yönlendirmeyi sağlayabilirsiniz.

3. Kendi Bilgi ve Yeteneklerinize Göre İşler Yapın

İnternet ortamında işini ucuza yaptırmak isteyen ve freelance eleman arayan birçok kişi ve şirket bulunmaktadır. Örneğin: Logo, Banner gibi işlerden anlıyorsanız, kişilere ve şirketlere bu hizmeti verebilir ve internetten kazanç elde edebilirsiniz. Bunun gibi bilginiz olan birçok alanda freelance olarak iş bulmanız son derece mümkün. Eğer herhangi bir yeteneğiniz yoksa bile yine de üzülmeyin, editörlük, makale yazarlığı gibi teknik bir bilgi istemeyen işlerde de çalışarak ek gelir elde edebilirsiniz.

4. Reklam Gelirleri Elde Ederek İnternetten Para Kazanın

Yıllardır en çok tercih edilen internetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. İlginizin veya bilginizin olduğu bir alanda kendinize bir web sitesi veya blog kurarak zamanla sitenizi geliştirebilir ve iyi bir ziyaretçi trafiği yakaladıktan sonra sitenize reklamlar ekleyerek bu reklamlardan gelir elde edebilirsiniz. Burada akıllara ‘’Ben web sitesi veya Blog kurmayı bilmiyorum ki’’ gibi bir soru işareti gelebilir. Günümüz teknolojisinde ücretsiz servisler sayesinde bu işler son derece kolay bir hal aldı, biraz araştırma yaparak aslında web sitesi veya blog kurmanın son derece kolay olduğunu görebilirsiniz.

– Anket Doldur Para Kazan Gibi İşlerden Uzak Durun

Yukarıda internet üzerinden yapabileceğiniz işlere örnekler verdim ancak tavsiye etmediğim bir yöntem ise aslında var olmayan anket doldur para kazan işidir(!). Kolay para kazanma vaadi üstüne kurulu bu işte aslında bahsedilen paraları kazanmanız hatta para kazanmanız mucizenin de ötesindedir. Burada parayı kazanan bu tarz kitapları veya listeleri satan kişilerdir, o yüzden bu tarz hayallere dalmayıp internetin bu dalından durabildiğiniz kadar uzak durmalısınız.

İnternetten Para Kazanmak günümüzün en popüler ve bir o kadar da kazançlı bir alanı. Kendi bilgi ve yeteneklerinize göre işler yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Herkesin ilgi alanı ve yapabilecekleri farklı olacağından bu yazımda sizlere birçok örnek sunduk…

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.